ŠKOLI ISPORUČENA VREDNA OPREMA

Zahvaljujući podršci Evropske unije srednjem stručnom obrazovanju, a posredstvom Ministarstva prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, Hemijsko-tehnološkoj školi isporučena je vredna oprema koju će koristiti učenici i nastavnici na sva tri područja rada. Tim povodom, školu je u sredu, 13. oktobra, obišla delegacija na čelu sa Tamarom Ikonomov (vetserbia), koja je konstatovala je sve isporučeno u skladu sa Ugovorom za nabavku opreme, i dala dozvolu za korišćenje.

- Budući veterinari na raspolaganju će imati operacioni sto sa odvodom, medicinski orman, operacione instrumente... ; hemičari - peščano i vodeno kupatilo, laboratorijski mlin, uređaj za destilaciju vode, autoklav, mikroskope, centrifugu, mikrobiološki inkubator... ; dok će mikroskope i laboratorijsku opremu koristiti i učenici prehrambenog i tekstilnog smera – naglašava pomoćnik direktora Ivan Rančić.

Da je oprema stigla u pravi čas, potvrdila je i profesorka Gabrijela Korom:

- Nešto smo već počeli da koristimo, a sve će nam koristiti u budućnosti za laboratorijske vežbe iz hemije, ali i sve smerove koji postoje. Neke aparate, poput vodenog i peščanog kupatila, imali smo, ali već su bili stari i ne baš pouzdani, tako da su novi stigli u pravo vreme, na pravu adresu.

Evropska unija pomaže reformu srednjeg stručnog obrazovanja i usavršavanja, da bi se odgovorilo potrebama privrede, trenutnim potrebama pojedinaca za zapošljavanjem i potrebama preduzeća za obučenom radnom snagom. Namera je da se pomogne kroz nove pristupe učenju i predavanju u srednjem stručnom obrazovanju, i obezbedi pomoć u prepoznavanju i odgovaranju na individualne, društvene i potrebe preduzeća za veštinama i sposobnostima.