ŠKOLA U „ŠARENICI“!

Hemijsko-tehnološka škola gost je popularne emisije „Šarenica“, koja se emituje na prvom kanalu RTS-a. U nedelju, 17. oktobra (u 9 časova), širokom auditorijumu biće predstavljeni naši smerovi i područja rada, kroz konkretne proizvode i zanimljive priče.

Anđela Lebović (modelar odeće) predstaviće jaknice za pse, slike i haljinu u stilu secesije. Dunja Drobac (tehničar za operativnu forenziku) govoriće o svom smeru kao velikoj novini u školi i gradu; Nevena Vuković (tehničar za industrijsku farmaceutsku tehnologiju) predstaviće popularan proizvod – tečni sapun; dok će Nina Boršoš (poslastičar) publiku upoznati sa proizvodima koji su plod rada „prehrambenaca“ – kolači, peciva i hrana za pse. Fudbaleri Veljko Arsović i Veljko Dimković (tehničari za zaštitu životne sredine) preneće utiske sa svetskog i republičkog takmičenja u fudbalu. Učenike je u glavnom gradu pratila, bodrila i motivisala profesorka Jadranka Vojnić Purčar, koja je pred kamerama na pravi način prezentovala školu na koju smo ponosni.