ŠETALI SMO I – UČILI

Tokom prve dve nedelje nove školske godine u Hemijsko-tehnološkoj školi, po smernicama Ministarstva prosvete, organizovana je tematska nastava na jednu od predloženih tema: “Volim i poštujem sebe i druge”, “Šta mogu da učinim za tebe”, “Bogatstvo različitosti”…  Na najbolji način svoj grad i njegovo “bogatstvo različitosti” upoznali su učenici odeljenja I-4, I-8 i I-10, koji su, u pratnji profesora, posetili Gradsku kuću (Veliku većnicu, Vidikovac) i Gradski muzej.

• Tematska nastava organizovana je u cilju razvoja pozitivnih ljudskih vrednosti kod učenika, odnosa zasnovanih na međusobnom poštovanju, saradnji i solidarnosti uz uvažavanje različitosti. Deca su se bolje upoznala sa našim divnim secesijskim gradom! Gradska kuća je pravi brend umetnosti - možemo doživeti taj raskošni prostor... Tu može da se drži čas istorije, likovne umetnosti, ima puno inspirativnih detalja... – ističe profesorka Marta Talpai, koja je uz kolege Aniko Kiš i Arpada Nađ Varjaša, vodila đake.
  • Učenici prvih razreda, koji nastavu pohađaju na mađarskom nastavnom jeziku, u cilju druženja i boljeg upoznavanja, imali su mogućnost da sa razrednim starešinama pogledaju naš divan grad - dodaje prof. Talpai.

Možda najjači utisak na učenike je ostavila poseta Vidikovcu, gde su deca imala nesvakidašnju mogućnost da uživaju u divnoj subotičkoj panorami.

• Šetnju smo zaokružili posetom Muzeju, gde smo pogledali izložbu “Istoricizam u Bačkoj” i arheološku izložbu “Priroda i čovek”.