ČESTITKE ZA PREHRAMBENCE, PEKARE I POSLASTIČARE

Učenica IV-2 odeljenja Hemijsko-tehnološke škole, budući prehrambeni tehničar Petra Rajčić, osvojila je prvo mesto na XXI Republičkom takmičenju - proizvodnja i prerada hrane, održanom u Požegi, od 31. marta do 2 aprila. Petra se u jakoj konkurenciji učenika iz 31 škole sa teritorije cele Srbije, izborila sa postavljenim zadacima, i postigla veliki uspeh i za svoju školu i grad. Čestitke upućujemo i Ružici Pećerić, učenici odeljenja III-5 (pekari), koja je u konkurenciji  20 učesnika, zauzela šesto mesto. “Svi učenici imali su test teorijskog znanja u petak, i praktični zadatak u subotu” – dodaje prof. Teodora B. Varga, koja je uz prof. Brankicu Bajagić, bila mentor i podrška učenicama.

Učenica odeljenja III-4, budući poslastičar Čila Horvat, zauzela je četvrto mesto na XIX Republičkom takmičenju ugostiteljsko-turističkih škola (obrazovni smer poslastičar), održanom u Beogradu, od 31. marta do 2. aprila. “Čila je predstavljala našu školu u disciplini poslastičarstvo - restoranski desert. Treće mesto je bilo blizu, ali mi smo zadovoljni učešćem” – poručuje prof. Zita Bunford.

Čestitamo učenicima i mentorima!