ZNAČAJNA SREDSTVA ZA ŠKOLU

Hemijsko-tehnološkoj školi namenjena su sredstva u iznosu od oko 200.000 evra – potvrđeno je na ceremoniji realizacije projekta Regionalnog Čelendž (Challenge) fonda (RFČ), pod pokroviteljstvom Nemačke razvojne banke, održanoj 1. februara u Beogradu, kojoj je prisustvovao direktor škole Nikola Matković. Sredstva su namenjena nabavci najsavremenijh mašina i prilagođavanju školskog prostora za realizaciju praktične nastave i učenja kroz rad.

Ovo je izuzetno značajno, ne samo za školu, nego i za lokalnu zajednicu, grad Suboticunaglašava direktor škole, dodajući da se ovakvim kvalitetom nastave opravdavaju uslovi za sticanje statusa Trening centra.

Značajna suma, u tačnom iznosu od 193.586 evra, namenjena je za narednu fazu adaptacije i opremanja specijalizovane pekarsko-poslastičarske radionice - projektu kojim je škola u aprilu 2021. godine aplicirala kod Regionalnog Čelendž fonda (RCF) kojem je ovom prilikom podneto ukupno 206 aplikacija iz šest ekonomija Zapadnog Balkana, u cilju ojačavanja relevantnosti stručnog obrazovanja i obuke na tržištu.
Nove mašine i uređaji, nabavljeni zahvaljujući odobrenim sredstvima, doprineće boljim uslovima za obavljanje praktične nastave. Savremeni, moderno opremljeni i bezbedni kabineti, radionice i učionice – naša su sadašnjost, ne (samo) budućnost!