ZLATNE MEDALJE I PROLEĆE U JEDNOM DANU

Početak proleća tradicionalno donosi i jedan sasvim poseban dan u Hemijsko-tehnološku školu – dan u kojem i sebe i druge podsećamo na to koliko je truda, rada i napora; onih teških, ali istovremeno i neverovatno lepih stvari, utkano u školu koja je u petak, 24. marta, u svečanoj sali Doma učenika, i zvanično obeležila svoj Dan. Svojim prisustvom proslavu su uveličali gosti bratskih škola iz Hrvatske i Beograda, Mađarske, predstavnici drugih škola, kao i predstavnica Gradske uprave – Jasmina Stevanović, ispred Sekretarijata za društvene delatnosti. U svom obraćanju, direktor škole Nikola Matković osvrnuo se na uspehe učenika u proteklom periodu, ističući koliko je zlatnih medalja, ali i drugih, visokih priznanja stiglo na adresu škole, u gotovo svim područjima rada.

Program je obogatio (i goste razveselio) dramski prikaz koji je pripremila profesorka Gordana Jurić Veselinović. Interpretaciju jedne, svima nama dobro poznate, bajke (“Crvenkapa”), na sceni su dočarali učenici: Dunja Drobac, Jana Blagojević i Aleksandar Veličić. Program na mađarskom jeziku, kojim se ujedno obeležava 200 godina od rođenja Šandora Petefija, pripremila je profesorka Mercedes Varga. Stihove su kazivale učenice: Karolina Damjan, Adel Dožai i Viola Husta, dok su za muzičku podlogu bile zadužene Adel Gandiš i Dominika Šereš. Muzički deo programa pripremio je Novi omladinski hor, pod mentorstvom Emine Tikvicki.