ZASADI DRVO!

Učenici odeljenja III-9, budući tehničari za preradu nafte i gasa, učestvovali su u radnoj akciji sa ekološkim predznakom, tačnije blok-nastavi u okviru predmeta – tehnologija primarne prerade nafte. Oni su u petak, 5. novembra, zasadili tri drveta koja krase ulaz u Hemijsko-tehnološku školu, kao i deo kod parkinga ispred zgrade.

- Iako na prvi pogled gradivo iz predmeta možda nema veze sa akcijom sadnje, činjenica je da je nafta najveći zagađivač pa bi bilo dobro da - posadite drvo! Mi smo tri loptasta jasena zasadili u za to predviđene žardinjere, pored kojih će se uskoro naći i klupe – objašnjava profesor Atila Perna.

Orni za rad (ali i za fotografisanje!) učenici su prionuli na posao, da bi nakon obavljenog zadatka uputili i zanimljivu poruku: „Profesorka, kada mi više ne budemo u školi, svaki put kada prođete pored ovog drveta, setićete se nas!“ – rekla je Marijana Mijandžić, uz podršku drugara...