VIKEND U MILANU

Učenice Hemijsko-tehnološke škole, koje se u okviru “Erazmus+” projekta (“Mi znamo kuda plovimo – tragovima EU”), nalaze na stručnoj praksi u Italiji, protekli vikend iskoristile su za druženje i upoznavanje sa znamenitostima prelepog grada Milano. U pratnji profesorki, učenice su u subotu, 15. oktobra, posetile Muzej nauke i tehnologije “Leonardo Da Vinči”, da bi nedelja, 16. oktobar, bila rezervisana za obilazak čuvene Katedrale “Duomo”, poznate širom sveta po značaju u promociji hrišćanske vere i divnoj gotičkoj arhitekturi. Da podsetimo - petnaest učenica obrazovnog profila poslastičar i modelar odeće, u pratnji profesorke Lidije Šljapić i Teodore B. Varga, dve nedelje provešće u Italiji, gde stiču dragocena znanja i iskustva, ali i šire vidike obilazeći gradove i znamenitosti.