VELIKO BRAVO ZA TEKSTILKE!

Učenice tekstilnog smera Hemijsko-tehenološke škole ostvarile su sjajan rezultat na 27. Republičkom takmičenju tekstilnih i kožarskih škola, održanom proteklog vikenda u Novom Pazaru. Žanet Takač (konstrukcija i modelovanje odeće) osvojila je drugo mesto (mentor prof. Sabina Pećerić); Anđela Dubonjić (izrada odevnog predmeta od tekstilnog materijala) bila je peta (mentor prof. Ana Žigmanov Vuković); Virag Sabo (tekstilni materijali) bila je sedma (mentor prof. Lidija Šljapić), dok su učenice na izložbi učeničkih radova (opšti utisak) zauzele visoko drugo mesto. Na izložbi učeničkih radova, gde se ocenjivala originalnost eksponata, naše učenice bile su pete, dok su u okviru izložbe učeničkih radova gde se vrednovala funkcionalnost modela, zauzele peto mesto.

Veliko bravo za tekstilke Hemijsko-tehnološke škole!