„UČINILA SAM JEDNO DOBRO DELO...“

„Danas je u mojoj školi organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi. Htela sam da dam krv da bih pomogla jer znam da je to nekome preko potrebno. Osećala sam se sjajno jer znam da sam učinila jedno dobro delo...“ – ovim rečima učenica odeljenja IV-19 Katarina Stevanović objašnjava zašto se odlučila da se odazove akciji dobrovoljnog davanja krvi, koju je Crveni krst Subotica organizovao u Hemijsko-tehnološkoj školi, u utorak, 31. januara. Iako je bilo više prijavljenih, iz objektivnih razloga (prehlada, bolest...), krv je na kraju dalo 19 učenika i 9 nastavnika – u svakom slučaju dragocena zaliha.

• Ovo mi je prvi put da dajem krv i sigurna sam da ću nastaviti. Nije bilo ni strašno, ni bolno. Kad god nekome bude potrebno, ja sam tu! Znam da je moje malo - nekome puno. Pokušaću da podignem svest najbližima u vezi sa ovom temom i podstaknem ih da i oni ubuduće učestvuju u ovim akcijama – zaključuje Katarina Stevanović.