UČESTOVALI U ZELENOM “IZAZOVU“

Učenici odeljenja I-9: Dunja Drobac, Milica Vujković Bukvin, Aleksandar Veličić i kapiten tima Luka Ivković, učestovali su u dvodnevnom onlajn događaju za srednjoškolce – “Izazov Specijal” , održanom 15. i 16. decembra, u organizaciji Dostignuća mladih u Srbiji.

Nakon predavanja o očuvanju biodiverziteta, koje je održao Miloš Jović, kustos u Prirodnjačkom muzeju grada Beograda, timovi počinju svoju “Izazov Specijal” avanturu kroz koju ih vode treneri. Timovi su radili na izradi ideja koje imaju za cilj da zaustave, ili bar uspore klimatske promene. Emisije gasova sa efektom staklene bašte su u porastu, i danas su za 50 posto veće nego pre 30 godina. Da bi se ograničilo povećanje temperature potrebno je zajedničko delovanje, i to sada!

Događaj je deo programa “Mladi inovatori”, koji sprovodi “Climate-KIC” ispred Evropskog instituta za inovacije i tehnologiju.