Učenici pišu

Učenici pišu: ZELENI KRUG

Počela je školska godina i prvu priliku učenici odeljenja IV-11, budući tehničari za zaštitu životne sredine, iskoristili su za blok-nastavu u prirodi! U magični svet prirode Dudove šume, uz stručnu pomoć profesorke Marije Peić Tukuljac, ušli su pomoću „ključa“ (nađeni predmeti u šumi: list, grančica, plod kestena, pero, cvetić...), u želji da što bolje osete atmosferu šume... Oponašajući igru dece u nacionalnim parkovima Danske, u prvoj igri smo, zatvorenih očiju, uz pomoć druga, tražili svoje drvo, opipavali ga sa povezom na očima, a zatim ga otvorenih očiju po sećanju tražili - prepoznavali po dodiru. Zatim smo gledali nebo „nebeskim očima“ - za to nam je bilo potrebno ogledalce, a poslužio je i mobilni telefon. Lepo je bilo gledati lišće koje se lagano njihalo na vetru... Osluškivali smo zvuke prirode. Svako je pomoću travčica i lišća napravio svoj „parfem“ (davali smo im čak i nazive: „Dah prirode ”,“Zeleno uživanje ”, “Balkanski Dior”,“Zlatni duh ”,“ Šarenilo prirode”,”Kosilica”...). Iz  šume smo izašli pomoću „ključa“ koji smo prepoznavali pomoću dodira. Dan u kom smo učili i – uživali.

Zora Takić IV-11