Učenici pišu

Učenici pišu: SVAKO TREBA DA POSETI ,,NOĆ MUZEJA“!

Manifestacija „Noć muzeja“ odigrala se u subotu, 14. maja. Program se odvijao na dvadesetak lokacija širom grada, a mi smo posetili Gimnaziju „Svetozar Marković“, Sinagogu i Gradski muzej.

Gimnaziju su nam pokazali učenici-volonteri u kratkom obilasku. Prvo smo videli sobu Dežea Kostolanjija, zatim učionicu broj 23 gde je prikazan film“Neobarokna arhitektura Subotice – dva projekta Ferenca Rajhla“, i na kraju svečanu salu škole, u kojoj je održan kratak muzički program. U Sinagogi je posetiocima bio priređen muzički program, dok su vrata ove kulturne ustanove bila otvorena za posetioce. U Gradskom muzeju bile su postavljene izložbe: Priroda i čovek (stalna postavka Prirodnjačkog odeljenja), Istoricizam i secesija, Istoricizam u Bačkoj – Subotica (izložba slika), Nije zlato sve što sija (gostujuća izložba Muzeja nauke i tehnike Beograd ) i druge. Potom smo poslušali koncert učenika srednje Muzičke škole.

Veoma mi se dopala ova manifestacija, zato što nudi različite kulturne sadržaje za sve uzraste. Svako ko ima priliku, treba da je poseti sledeće godine!

Ognjen Smiljić II-1