Učenici pišu

Učenici pišu: POZORIŠTE – ZABAVNO I POUČNO

Učenici Hemijsko-tehnološke škole imali su priliku da u okviru manifestacije „Dani crnogorske kulture“, pogledaju monodrame „Kijavica“ i „Pupin – istorija velikana“, u izvođenju i režiji Fuada Tabučića, 11. i 12. maja u Dečjem pozorištu.

Pogledala sam obe predstave i bilo je to lepo iskustvo. Monodrama „Kijavica“ istovremeno je zabavna i poučna. Upoređuje vreme nekad i sad, i donosi zaključke – nekada su se poštovali profesori, a danas se učenici odgovaraju, nekulturni su, ali očekuju pomoć od profesora... Predstava „Pupin“..., nastala na osnovu autobiografije M. Pupina – „Od pašnjaka do naučenjaka“, na jedan savremen i današnjoj publici blizak način, govori o periodu odrastanja i školovanja Mihajla Pupina. I ova predstava je poučna, i dokazuje da nije sve u – telefonima!

Dajana Kopilović 1-15