Učenici pišu

Učenici pišu: POSETILI SMO SLOVENIJU

Od 18. do 22. septembra posetili smo Gimnaziju i srednju hemijsku školu u mestu Ruše u Sloveniji. Upoznali smo se sa njihovim đacima i školom. Imali smo priliku da prisustvujemo radu u laboratorijskim vežbama i naučimo nešto novo. Pravili smo kremu protiv prehlade u farmaceutskoj laboratoriji. Jedan dan proveli smo u Ribnici na Pohorju, zajedno sa đacima prvog razreda. Vreme smo proveli u šetnjama i igrajući odbojku. Predstavili smo našu zemlju prezentacijom, a kulturu – time što smo odigrali Užičko kolo. Zahvalni smo što smo imali priliku da provedemo vreme u Sloveniji, upoznamo se sa njihovom kulturom i steknemo nove prijatelje...

Sanela Francišković III-9