Učenici pišu

Učenici pišu: NJIHOVI OSMESI – NAŠA SREĆA!

U Hemijsko-tehnološkoj školi u toku su dve humanitarne akcije koje sprovodi Učenički parlament, pod mentorstvom prof. Uroša Ilića. U okviru naše tradicionalne akcije, namenjene učenicima Školskog centra „Dositej Obradović“, sakupljamo novac i kupujemo slatkiše i potreban (osnovni) pribor za školu. Prošle godine pripremili smo i veliki paket sa igračkama za predškolce. Ove godine napravićemo velike paketiće, a deca sve to lepo i ravnopravno podele. Iako smo ove godine skupili nešto manje novca u odnosu na prethodnu, to nije bila prepreka da deci ulepšamo dane...

Druga akcija posvećena je deci Kosova i Metohije. Sakupljamo slatkiše, a neki učenici su čak doneli i igračke, što nas je oduševilo! Drago nam je što su se učenici odazvali u velikom broju i srećni smo što deci na Kosovu možemo ulepšati predstojeće praznike...

Nevena Jovanović III-11