Učenici pišu

Učenici pišu: “JEZIK LAŽE, SRCE ISTINU KAŽE”

Na poslovicu iz naslova, kao i na još dve (“Ljubav je puna i meda i jada” i “Tuga i ljubav se ne mogu sakriti”), u obliku kratkog scenaria za poučan film, treba da odgovore učenici Hemijsko-tehnološke škole, ukoliko odluče da učestvuju na konkursu Omladinskog saveza udruženja OPENS iz Novog Sada. Prezentacija projekta održana je u utorak, 19. septembra u prostorijama školske biblioteke, a na pitanja učenika odgovarali su Jelena Vukoslavić i Stevan Delić, ispred Udruženja OPENS. Pitali smo ih zašto baš srpske narodne poslovice - odakle ideja?

• Pozivamo učenike da pišu scenario za film na osnovu zadate poslovice. Ideja je da otvorimo vrata mladima koji su maštoviti i tu svoju maštu podele sa nama, a mi ih posle i nagradimo. Rad treba da se pošalje do 20. oktobra. Nakon toga, naš tim bira tri najbolja rada koja se nagrađuju. Na osnovu rada koji osvoji prvo mesto pravimo animirani film i postavljamo ga na naš “You tube” kanal, gde možete pronaći i radove prethodnih učesnika iz prethodnih godina.

Nevena Jovanović IV-11