Učenici pišu

Učenici pišu: BILA SAM DEO PROSLAVE JUBILEJA

Muzička škola obeležila je 20 godina postojanja Odseka za tradicionalno pevanje – jubilej koji je obeležen brojnim aktivnostima, čiji smo deo i mi bili. U četvrtak, 19. maja, prisustvovali smo prezentaciji Akademije umetnosti u Novom Sadu (studijski program za muzikologiju), kao i predstavljanju Fakulteta muzičke umetnosti u Beogradu (studijski program za etnomuzikologiju i etnokoreologiju). Sledećeg dana prisustvovali smo predavanju na temu mađarskog tradicionalnog pevanja, nakon čega smo sačekali goste iz Muzičke škole „Mokranjac“ iz Beograda. Kruna proslave bio je koncert održan u Velikoj većnici Gradske kuće. Utisci su fantastični! U subotu, 21. maja, sa gostima iz Beograda, posetili smo Gradski muzej, Sinagogu i popeli se na vidikovac Gradske kuće. Bila mi je čast i zadovoljstvo što sam i kao učenica Muzičke škole bila deo ovoga važnog jubileja...

Nevena Jovanović II-11