USPEŠNE BIOLOGIČARKE

Učenice II-3 odeljanja Hemijsko-tehnološke škole Vanesa Šujić i Matea Miković ostvarile su veliki uspeh na Regionalnom takmičenju iz biologije, održanom u nedelju, 23. aprila, u Medicinskoj srednjoj školi u Subotici. Vanesa Šujić osvojila je drugo, a Matea Miković treće mesto, i ovim rezultatom plasirale se na Republičko takmičenje koje će se održati 27. maja u Kragujevcu.

• Učenice su u februaru izrazile želju da se takmiče iz biologije i od tada smo se pripremale na časovima dodatne nastave. Takmičenje se organizuje za sve srednje škole, ali po programu gimnazija, gde se sa našim programom poklapa samo jedna oblast (genetika), pa smo posebno obrađivale drugu oblast – evoluciju. Učenice su bile zainteresovane, redovno radile i zaista sam prezadovoljna rezultatima – uspehu sam se nadala, ali nismo imale prevelika očekivanja – objašnjava mentor, prof. Snežana Zagorac, dodajući da će republičko takmičenje obuhvatiti još dve oblasti (botaniku i zoologiju), sa kojima se učenice u srednjoj školi do sada nisu susretale, pa se pripreme za sledeći nivo intenzivno nastavljaju.