USPEH NA SMOTRI RECITATORA

Na tradicionalnoj smotri recitatora “Pesniče naroda mog”, održanoj u četvrtak, 7. marta, u Gradskoj biblioteci, učenica naše škole Dorina Bakoš (I-8), u kategoriji starijeg uzrasta (srednje škole) plasirala se u viši rang takmičenja (Zonska smotra) koja će se održati u petak,15. marta, takođe u Gradskoj biblioteci. Talentovanu Dorinu, koja se odmalena bavi recitovanjem, za takmičenje je pripremala profesorka Mercedes Varga. Iako je izabrala zahtevnu pesmu Janoša Pilinskija “Ne boj se”, članica žirija, Andrea Verebeš, glumica Pozorišta “Deže Kostolanji”, konstatovala je da se Dorina zrelo izborila sa velikim zadatkom… Zapaženo učešće na smotri ostvarila je i Milena Radulović (I-9), pesmom “Ja sam od onih bezbroj ali” Jelene Stojković Mirić (mentor - prof. Aleksandra Medan), kao i Jovana Vesković, pesmom “Ljubav” Monike Herceg (mentor – prof. Monika Poljvaš).

Na 35. Opštinskoj smotri recitatora nastupilo je 93 recitatora na srpskom, mađarskom, hrvatskom, crnogorskom i bunjevačkom jeziku iz osnovnih i srednjih škola, kulturno umetničkih društava i udruženja. Organizatori su Savez umetničkog stvaralaštva amatera Vojvodine, Grad Subotica i Gradska biblioteka Subotica. Članovi žirija bili su: Miloš Macura, glumac drame na srpskom jeziku subotičkog Narodnog pozorišta, Andrea Verebeš, glumica Pozorišta “Deže Kostolanji” iz Subotice, i Nevena Baštovanović, pesnikinja iz Subotice.