UMESTO ČESTITKE

Hemijsko-tehnološka škola ove nedelje, sa prvim danima proleća, proslavila je svoj Dan. Dan škole.
Umesto punih učionica, programa u svečanoj sali Doma učenika, osnovaca koji se smenjuju u okviru Dana otvorenih vrata, i brojnih gostiju, vrata su otvorena samo malobrojnima – onima koji zbog prirode svog posla, moraju tu da budu.
Pandemija je već drugu godinu zaredom poremetila planove, otkazala programe i, što je najteže – ispraznila učionice. I dok se nastava odvija u izmenjenim uslovima, sigurni smo da su se i đaci i nastavnici uželeli prave školske atmosfere – bar onog njenog lepšeg dela.
A dok se za to ne stvore uslovi, umesto čestitke, prošetajmo, makar virtuelno, hodnicima škole, kroz fotografije nastale na jednom dežurstvu. Bez razloga. Spontano. Zato što je bio sunčan dan. I hodnici i vitrine u njima za trenutak oživeli. I opet će. Samo treba (do)čekati...