U TUĐIM CIPELAMA

I učenici Hemijsko-tehnološke škole posetili su Festival mentalnog zdravlja – u čijem znaku je protekla prošla nedelja. Odeljenje III-9, u pratnji pedagoga škole Vanje Mihajlović, u petak, 20. oktobra, kada je tema programa bila empatija, prisustvovalo je projekciji filma “U tuđim cipelama” i diskusiji nakon toga.

• Događaj je bio koncipiran u dve celine, prvi deo je obuhvatao projekciju filma, snimljenog od strane Centra za nestalu i zlostavljanu decu iz Novog Sada, na temu vršnjačkog nasilja. U drugom delu organizovana je diskusija o filmu, razgovor o empatiji, odnosno sposobnosti da se stavimo u tuđe cipele i da razumemo druge/drugačije misli, osećanja, iskustva i ponašanja – objašnjava Vanja Mihajlović.

Realizatori događaja bili su predstavnici Centra za nestalu i zlostavljanu decu: Nina Davidović, master psiholog, i Jovana Škorić, doktor političkih nauka - socijalna politika i socijalni rad.

• Film me je ohrabrio i podstakao da iznesem svoja iskustva i iskustva drugih vezana za ovu temu. Dobro je znati da imamo sa kim da pričamo o problemima sa kojima se tokom školovanja suočavamo - ni ja to nisam želela, i generalno deca uglavnom nemaju hrabrosti da pričaju o tome. Ovo je podrška za sve nas – ističe učenica Hemijsko-tehnološke škole Katarina Mirkov.