U RITMU - BOJE

Učenici Hemijsko-tehnološke škole prisustvovali su zanimljivom predavanju, održanom u Savremenoj galeriji Subotica, u utorak, 28. februara. Tema “U ritmu boje”, posebno je bliska učenicima tekstilnog smera, te su upravo odeljenja 2-10, 3-10, 2-15 i 3-15, u pratnji profesorki: Lidije Šljapić, Sabine Pećerić, Marte Talpai, Katarine Glogovac, Kate Suknović i Jelene Muminović, prisustvovala predavanju koje je održao kustos Miroslav Jovančić.

“Boja je najvažniji element slikarske kompozicije. Njena simbolika i dejstvo na naša čula postavlja je i u sve slojeve sveta oko nas. Bojom možemo dočarati osećanja, raspoloženja, a možemo je povezati i sa muzikom (tonovima i ritmom). Ona nas pokreće i budi naša čula…” – naglasio je Jovančić, koji je učenike upoznao i sa životom boje kroz istoriju umetnosti - od njenih početaka do današnjeg trenutka.

Ovim programom svečano je zatvorena izložba Anite Vibes Bakoš i Elene Kokai.