U NOVU ŠKOLSKU SA NOVIM RAČUNARIMA

Informatički kabineti Hemijsko-tehnološke škole novu školsku godinu dočekaće više nego spremni, sa ukupno 30 novih računara, koje je škola dobila posredstvom Školske uprave Sombor. Kompjuteri marke „Lenovo“, sa instaliranim paketom „Office 365“ i najnovijim operativnim sistemom „Windows 10 Pro Education“, podići će  nastavu informatike na viši nivo i biti od velike pomoći učenicima u savladavanju novog gradiva.

• Možemo se pohvaliti da zahvaljujući najnovijim operativnim sistemom i najnovijim „Office“ paketom, radimo sa najnovijim tehnologijama! Ukupno 30 računara raspoređeno je u dva kabineta i spremno dočekujemo učenike. Program nastave informatike podeljen je na sedam oblasti i odvija se po principima „ECDL“ kursa („European Computer Driving Licence“), odnosno u bukvalnom prevodu - sticanje „evropske kompjuterske vozačke dozvole“ – objašnjava profesor informatike Laslo Varkulja.