Učenici pišu

Učenici pišu: O PROIZVODNJI PIVA - IZ PRVE RUKE

U sredu, 22. maja, u posetu su nam došli predstavnici “Apatinske pivare”. Na predavanju održanom u školskoj biblioteci, dočarali su nam kako je to raditi u pivari. Uputili su nas u istoriju “Apatinske pivare”, naglasili da je zabeležila 268 godina postojanja! Opisali su nam kakva atmosfera vlada u fabrici, saznali smo da se svi tretiraju kao stari prijatelji i da se na poslu osećaju ugodno. “Tu si svoj na svome, svaki dan se razlikuje, učimo svakodnevno” - istakli su. Saznali smo kako se određuje kvalitet piva, kako izgleda proces proizvodnje... Pokazali su nam sastojke koje smo mogli na licu mesta da vidimo, dodirnemo, pomirišemo… Naučila sam nešto novo. Svidelo mi se to što su predavači bili opušteni i zanimljivi, i zapamtiću savet koji su nam uputili: “Radite i gurajte ono što volite! I nikad ne odustajte na tom putu…”.

Nikolina Vojnić Kortmiš IV-11