TEORIJU „OPIPALI“ U PRAKSI

Učenici odeljenja I-9, II-9 i I-8 Hemijsko-tehnološke škole (tehničari za operativnu forenziku) u sredu, 16. novembra, u okviru blok nastave, posetili su Fakultet za pravne i poslovne studije „Dr Lazar Vrkatić“ u Novom Sadu, koji, između ostalog, nudi i program forenzičkih studija.

• Učestvovali smo u radu tri radionice: izrada foto-robota; uzimanje otisaka sa staklenih površina i predmeta; i simulacija/demonstracija uviđaja. Bilo je zanimljivo (i poučno) jer smo imali priliku da teoriju koju usvajamo „opipamo“ i u praksi – slažu se Dunja Drobac i Luka Popović, učenici odeljenja II-9.

Posetu Novom Sadu učenici su obogatili obilaskom kompleksa Banovine, Dunavskog parka i šetnjom kroz centar grada. Uz đake su sve vreme bile profesorke Nataša Nikoloski i Marija Ivošević – mentori, pratnja i podrška.