STUDIJE DIZAJNA – IZ PRVE RUKE

Anđela Lebović, bivša učenica Hemijsko-tehnološke škole, danas uspešan student, održala je u ponedeljak, 12. februara, zanimljivo predavanje učenicama odeljenja III-15 (budućim modelarima odeće), i na taj način približila im studije dizajna tekstila i odeće. Anđela, koja je pre dve godine završila srednju školu, danas je student druge godine Akademije tehničko-umetničkih strukovnih strudija u Beogradu (odsek - Visoka tekstilna strukovna škola za dizajn, tehnologiju i menadžment).

• Bivša učenica, koja je tokom školovanja u Hemijsko-tehnološkoj školi, postizala sjajne rezultate, učestvovala i na višenedeljnoj praksi u Lionu (Francuska), govorila je o studiranju i predmetima, a posebno o tome šta se može raditi nakon završenog fakulteta, ističući da joj je Hemijsko-tehnološka škola pružila dobru osnovu za nastavak školovanja – objašnjava profesorka Andrea Kareri (praktična nastava i stručni predmeti).