Stručna praksa za naše učenike u Italiji: “MI ZNAMO KUDA PLOVIMO”

Ukupno 15 učenica Hemijsko-tehnološke škole, u okviru “Erazmus+” projekta (pod nazivom “Mi znamo kuda plovimo – tragovima EU”), naredne dve nedelje provešće u Italiji, obavljajući stručnu praksu. Ova nesvakidašnja i dragocena prilika ukazala se učenicama obrazovnog profila poslastičar i modelar odeće. One su 8. oktobra, u pratnji dve profesorke (Lidija Šljapić i Teodora B. Varga) krenule put Italije, a prvo odredište bio je glavni grad Slovenije. U Ljubljani su se, uz stručnog vodiča, upoznale sa znamenitostima prelepog grada, da bi sledećeg dana nastavili put do konačnog odredišta - Milano, Italija. Prvi dan bio je rezervisan za obilazak radnih mesta, upoznavanje sa načinom rada i mentorima u kompanijama u kojima će se realizovati stručna praksa (u periodu do 21. oktobra). Svoje utiske, ali i konkretno radno okruženje u kojem se nalaze, učenice i profesorke putem fotografija dele i sa nama...