SREDNJOŠKOLSKA LJUBAV NASTAVLJA SE NA FAKULTETU

Siniša Lisica, danas student treće godine Tehnološkog fakulteta u Novom Sadu, bivši učenik Hemijsko-tehnološke škole, dao je intervju portalu suboticke.rs, u kom se, između ostalog, osvrnuo i na srednjoškolske dane:

- Hemiju sam zavoleo u Hemijsko-tehnološkoj školi u Subotici. Toj ljubavi mnogo je doprinela profesorica Otilija Kiš Češljar koja je primetila moju zainteresovanost, pa me je usmeravala ka tehnološkim naukama. Zajedno sa njom sam posetio Tehnološki fakultet na Dan otvorenih vrata i shvatio da je to ono čime želim da se bavim u budućnosti.

Takođe se seća učešća na popularnoj manifestaciji “Noć istraživača”, a da sa vannastavnim aktivnostima nije prestao ni na fakultetu, dokaz je njegovo članstvo u Studentskom parlamentu u Novom Sadu.

sinisa