SPREMNI ZA REPUBLIČKO IZ TEKSTILSTVA

Anđela Lebović, učenica III-15 odeljenja Hemijsko-tehnološke škole, osvojila je prvo mesto na školskom takmičenju iz tekstilstva, održanom u utorak, 20 aprila, i plasirala se na republičko takmičenje. Anđela je ostvarila najbolji rezultat na testu znanja iz tekstilnih materijala, i iza sebe ostavila Žanet Takač II-10 (drugo mesto), Ivanu Gabrić II-15 (treće mesto), Anastaziju Kovač II-10 (četvrto mesto) i Tatjanu Grulović (peto mesto).

- Prvo mesto na školskom takmičenju preduslov je za odlazak na republičko takmičenje, ali još uvek je neizvesno da li će i kada takmičenja biti. Anđela je svakako ovaj plasman zaslužila jer je i prošle godine ostvarila najbolji rezultat na školskom takmičenju, a, ukoliko ga bude, nadamo se uspehu i na republičkom – gde su naše učenice poslednje tri godine osvajale drugo mesto – ističe profesor mr Dušan Stefanović.

20210422 01