SPRAVE ZA FITNES - U ŠKOLSKOM DVORIŠTU

Hemijsko-tehnološka škola obezbedila je sredstva na konkursu Pokrajinskog sekretarijata za omladinu i sport, za projekat pod nazivom „Školsko igralište opremljeno fitnes spravama na otvorenom“. Projekat podrazumeva nabavku pet fitnes sprava na otvorenom, koje će koristiti učenici naše škole, ali i đaci Politehničke škole i stanari Doma učenika srednjih škola. Cilj projektne aktivnosti je promocija i podsticanje mladih, pre svega srednjoškolaca, da se uključe u sportske aktivnosti i redovno bave sportom.

• Fitnes park na otvorenom obogatiće ponudu i otvoriti mogućnosti za bavljenje sportskim aktivnostima, koje pomažu u održavanju fizičke aktivnosti i poboljšanju zdravlja. Fitnes spravama obogatiće se sadržaj nastavnih i vannastavnih aktivnosti, i unaprediti interesovanje mladih za bavljene sportom – ističe pomoćnica direktora Jadranka Vojnić Purčar.