SASVIM POSEBNA SREDA - DAN ŠKOLE I OTVORENA VRATA

Sreda, 30. mart, ostaće upisana sjajnim slovima u letopisu Hemijsko-tehnološkeškole. Dan škole i manifestacija “Otvorena vrata” privukli su veliki broj gostiju, ali i đaka - osmaka, budućih srednjoškolaca, kojima su prikazani naši kabineti, učionice, laboratorije i radionice, a profesori i učenici potrudili se da prikažu bar deo onoga što se u našoj školi uči i radi.

U školskoj biblioteci održan  je prigodan program kojem su, između ostalih, prisustvovale i Jasmina Stevanović, sekretar Sekretarijata za društvene delatnosti Grada Subotice, Aniko Jeras, predsednica IO Mađarskog nacionalnog saveta, i Olivera Uščumlić, coordinator vaspitne službe Doma učenika srednjih škola Subotica, kojima je director škole Nikola Matković uručio zahvalnice za dugogodišnju podršku i partnerstvo.

- Ove školske godine proslavljamo 125 godina otkako se nastava izvodi u ovoj prelepoj školskoj zgradi koja predstavlja kulturnu baštinu najvišeg ranga, ne samo u našem gradu i državi, nego i u regionu. Nastavljajući tradiciju obrazovanja i vaspitanja mladih, nastojimo da naš posao obavljamo na najbolji mogući način, pružajući našim učenicima znanja i veštine koje će im omogućiti odlične karijerne perspective - rekao je director škole, ističući da možemo biti ponosni na postignuća naših učenika i njihovih 30 medalja sa republičkih, pokrajinskih i međunarodnih takmičenja - samo u prethodnih osam generacija!

U svečanom program učestvovao je Ženski omladinski hor koji void profesorka Emina Tikvicki – nakon himne, usledila je tradicionalna pesma “Ajde, Jano”, da bi sam kraj bio u znaku rok ritma i pesme “Mi plešemo”. Za program na srpskom jeziku (predstava “Podudarnosti”) bila je zadužena profesorka Aleksandra Medan, dok je program na mađarskom jeziku (“Alma mater”) pripremila profesorka Mercedes Varga.

Dan škole zvanično je označio i rad novog, savremenog školskog sajta čije su prve stranice gosti mogli da vide i izlistaju…