RADIONICA NA TEMU ODEVANJA

Kao plod saradnje Hemijsko-tehnološke škole i Gradskog muzeja Subotica, u sredu, 2. februara, u prostorijama Gradskog muzeja, održana je druga radionica za mlade na temu odevanja - rekonstrukcija modnih elemenata iz vremena istoricizma. Ovu nesvakidašnju modnu radionicu vodile su profesorke Kata Suknović i Ana Žigmanov Vuković, koje su učenicama trećeg razreda, budućim modelarima odeće, ponudile zanimljive i poučne aktivnosti.

Učesnice radionice prošle su kroz nekoliko faza izrade kostima: izrađivale skice kostima, koristile krojeve sa listova jednog od najpopularnijih modnih časopisa u srednjoj Evropi iz druge polovine XIX veka („Die Modennwelt“) – deo kolekcije Gradskog muzeja, te krojile delove za haljinu, koristeći materijale popularne u tom razdoblju – saten i čipku.
Modne radionice deo su IPA projekta prekogranične saradnje „Istoricizam u Bačkoj“, Gradskog muzeja Subotica i Muzeja „Ištvan Tir“ Baja.