PROMOVISAN MODEL DUALNOG OBRAZOVANJA

Predstavnici Hemijsko-tehnološke škole prisustvovali su promociji Nacionalnog modela dualnog obrazovanja i okvira kvalifikacija u Republici Srbiji, održanoj u petak, 8. aprila, u Velikoj većnici Gradske kuće. Naša škola jedna je od prvih srednjih škola u gradu koje aktivno učestvuju u dualnom obrazovanju. U to se na licu mesta uverila i pomoćnica ministra prosvete Gabrijela Grujić, koja je posetila pekaru „Evropa“ u kojoj su angažovani naši učenici.

- U pekari sam videla mlade poslastičare i pekare koji su pokazali šta umeju i znaju, rade vredno i posevećeno – istakla je Gabrijela Grujić, dodajući da Vlada Srbije podržava dualno obrazovanje, i najavila: „Imamo 12 trening centara sa najsavremenijom opremom, a Subotica će imati dva“.

Status trening centra zaslužila je i Hemijsko-tehnološka škola u čije ime je na konferenciji govorio direktor Nikola Matković, a svoja iskustva sa prisutnima podelila i učenica odeljenja III-5 Sara Sailović (pekar), kao i poslodavci: Suzana Mačković, koordinator menadžmenta preduzeća „Mini Pani“, i Verica Budimac, rukovodilac proizvodne jedinice kompanije „Don Don“.