PREDSTAVNICI MINISTARSTVA POSETILI ŠKOLU

Posebni savetnik ministra prosvete dr Zoran Kostić, i Vidoje Vukašinović, savetnik ministra, posetili su u petak, 10. juna, Hemijsko-tehnološku školu. U društvu domaćina - direktora škole Nikole Matkovića, pomoćnika direktora Ivana Rančića i predstavnika kolegijuma, gosti su obišli školu, upoznavajući se sa njenim radom i funkcionisanjem.

• Od pekare, poslastičarnice, krojačkih radionica i specijalne radionice za modelare, do laboratorije za analitičku hemiju – svuda smo prošetali sa gostima, a dijalog je bio konstruktivan. Posebno je ukazano na značaj srednjih stručnih škola u obrazovnom sistemu Republike, a naša škola tu zauzima istaknuto mesto – potvrđuje Jadranka Vojnić Purčar, koordinatorka praktične nastave.

Poseta je time značajnija što je Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja odvojilo značajna sredstva za izgradnju veterinarske stanice u Hemijsko-tehnološkoj školi, koja će doprineti kvalitetnijoj nastavi na jednom od najtraženijih profila – veterinarski tehničar.