PREDSTAVLJANJE ODSEKA ZA MAĐARSKI JEZIK I KNJIŽEVNOST

Kuda dalje? Stupiti u radni odnos ili studirati? Za maturante odluka nije laka. Ukoliko su zainteresovani da nastave školovanje, važno je da učenici budu upoznati sa uslovima visokog obrazovanja kako bi mogli na vreme da odluče u kom gradu i na kom smeru bi želeli da nastave studiranje. U tome je pokušao da im pomogne Odsek za mađarski jezik i književnost Filozofskog fakulteta Univerziteta u Novom Sadu, koji je u petak, 1. decembra u biblioteci naše škole promovisala studentkinja doktorskih studija Kinga Moric Virag. Učenici mađarskog nastavnog jezika završnih i trećih razreda sa pažnjom su slušali prezentaciju o studijama na Odseku, prijemnom ispitu, stipendijama, mogućnostima smeštaja i studentskom životu. To je probudilo interesovanje nekoliko učenika, koji su imali dodatna pitanja nakon zanimljivog predavanja. “Budi student na Odseku” – poručuje Kinga, i dodaje: ”I možeš postati nastavnik, bibliotekar, novinar, spiker, voditelj, urednik, (književni) prevodilac, tumač, lektor, kulturni menadžer...”.