POSETILI SMO ISTRAŽIVAČKI INSTITUT

Učenici Hemijsko-tehnološke škole, koji se školuju na profilu -  tehničar za operativnu forenziku i tehničar za hemijsku i farmaceutsku tehnologiju (odeljenja II-9, III-9 i III-13), u pratnji svojih profesora, u petak, 15. marta, posetili su jednu od vodećih naučno-istraživačkih organizacija u našoj zemlji – Institut IMS (nekadašnji Zavod za ispitivanje materijala) u Beogradu. “Kolege sa Instituta pripremile su prigodno predavanje, a učenici su imali mogućnost da vide demonstraciju ogleda vezanu za ispitivanje materijala – dragoceno iskustvo s obzirom na činjenicu da je to oblast koja se radi na praktičnoj nastavi” – zaključuje profesorka Jelena Dulić kojoj su u glavnom gradu podršku pružile kolege Vesna Mokan i Atila Perna.