POKLON ŠKOLI – VREDAN I NESVAKIDAŠNJI

Biblioteka Hemijsko-tehnološke škole, u utorak, 16. marta, postala je bogatija za nekoliko stotina naslova – mahom stručne literature, ali i književnih dela. Ovaj vredan i nesvakidašnji poklon uručio je gospodin Ferenc Tot iz Kikinde, koji je svojevremeno i sam pohađao ovu školu, potom upisao i završio Tehnološki fakultet u Novom Sadu, gde je i magistrirao, i radio u struci ceo život! U penziji je tri godine i odlučuje da trećinu kućne biblioteke stavi na raspolaganje onima koji tek kreću njegovim stopama...

- U sećanju mi je ostao ceo taj period – i srednja škola i internat gde sam živeo, u Harambašićevoj 22. Škola danas izgleda drugačije, lepše, ali to je normalno i tako i treba da bude. Istakao bih da je Hemijsko-tehnološka škola dala izvanredno dobru potkovanost za fakultet, stručnu potkovanost, što dokazuje i činjenica da su svi koji su upisali fakultete, i završili iste – ističe gospodin Tot.

20210318 01

20210318 02