PLETENICE ZA KORAK DALJE

Na školskom takmičenju u proizvodnji pekarskih proizvoda, održanom u Hemijsko-tehnološkoj školi, u ponedeljak, 19. februara, prvo mesto zauzeo je Marjan Katančić. Učenik odeljenja III-5 ovom pobedom plasirao se na Republičko takmičenje iz oblasti proizvodnje i prerade hrane, koje će se održati u Poljoprivrednoj školi u Bačkoj Topoli, od 22. do 24. marta. „Školsko takmičenje organizovano je za učenike završnog razreda obrazovni profil – pekar. Takmičenje se tradicionalno sastoji iz testa i praktičnog radnog zadatka . Ove godine tema je bila proizvodnja pletenice“ – objašnjava prof. Danijela Mutabdžija. Osim prvoplasiranog, na takmičenju su učestvovali i sledeći učenici: Nikola Davčik, Davor i Dario Sabo. Čestitamo!