PITANJE PA DEGUSTACIJA

Budući pekari, učenici odeljenja II-5 Hemijsko-tehnološke škole, u okviru blok nastave iz predmeta – proizvodnja pekarskih proizvoda, u ponedeljak, 27. februara, obišli su fabriku za proizvodnju smrznutih pekarskih proizvoda “Mini Pani” Subotica, i na licu mesta savladali lekciju “Primena HASAP-a (HACCP) u proizvodnji pekarskih proizvoda”.

• Učenici su se upoznali i sa proizvodnjom grisina – brzo smrznutog beskvasnog lisnatog testa sa nadevom na bazi homogenizovanog biljnog proizvoda sa ukusom sira. Obilazak i učenje završili smo degustacijom. Zadovoljstvo učenika bilo je veliko, pitanja upućena instruktoru brojna, kao i mnogo želja da po završetku školovanja dobiju priliku da rade kod njih… – naglašava prof. Jadranka Išpanović, odeljenjski starešina odeljenja II-5.