PET RADIONICA U JEDNOJ!

Srđan Matković, predstavnik Unije srednjoškolaca Srbije, organizovao je radionice u Hemijsko-tehnološkoj školi, u sredu, 28. februara, u kojima je učestvovalo po deset učenika iz odeljenja I-9, II-9 i III-3. Kroz pet manjih radionica (otisak prsta - cilj: osnaživanje učenika da steknu uvid i spoznaju šta sve čini identitet; igra demokratskog procesa odlučivanja – cilj: ko odlučuje o tome koju ideju ćemo izabrati i realizovati kroz građanski aktivizam; simulacija izbora ideje i kampanje demokratskim procesom odlučivanja – cilj: svaki učenik predlaže ideju koju bi želeo da sprovede kroz građanski aktivizam, izglasavanje ideja i osmišljavanje kampanje; paralelna analiza realizacije ideja – cilj: paralelni prikaz o tome kako se realizuju ideje ukoliko bi Srbija bila članica EU, a kako kada nije; Think aloud - cilj: razgovor i promišljanje).

• Ove godine realizujemo projekat pod nazivom EUROPE ASAP i verujemo da je učenicima potrebno više vannastavnih aktivnosti putem kojih se mogu angažovati i raditi na sebi, kao i na razvoju zajednice. U okviru programske aktivnosti EUROPE ASAP, koju sprovodi Beogradska otvorena škola (BOŠ) u saradnji sa Unijom srednjoškolaca Srbije (UNSS), organizovali smo interaktivnu radionicu sa učenicima , u trajanju od dva školska časa. Kroz ovu radionicu učenici stiču veštine koje doprinose samospoznaji, boljem samovrednovanju, donošenju odluka u budućnosti i jačanju identiteta – objašnjava Srđan Matković, lokalni koordinator za realiazciju projekata UNSS, ispred Unije srednjoškolaca Srbije (UNSS).