OSMACI POSETILI KROJAČKU RADIONICU

Ukupno deset osmaka, učenika OŠ “Ivan Goran Kovačić”, bili su gosti Hemijsko-tehnološke škole, u četvrtak, 8. oktobra. Oni su posetili krojačku radionicu čijim su radom koordinarale profesorke Ana Žigmanov Vuković i Kata Suknović.

- U promociji obrazovnog profila - Modelar odeće učestvovale su učenice IV-15 odeljenja Maria Vidaković, Jovana Jaglić i Doris Cvik. Učenicima su prezentovani radovi iz Dizajna odeće i estetskog oblikovanja, prikazani modeli koji se konstruišu, modeluju i šiju tokom četvorogodišnjeg školovanja, a u okviru posete demonstrirana je i izrada maske za lice – objašnjava prof. Suknović.

Učenici - gosti na kraju su dobili simboličan poklon - maske šivene u našoj radionici. I lepo i korisno u isti mah!