“ODMAH SMO SE UPUSTILI U ČITANJE!”

Na Književnom takmičenju srednjih škola “Gion Nandor”, održanom u subotu, 9. marta u Novom Sadu, među sedamnaest ekipa iz Vojvodine, našu školu predstavljale su dve ekipe: Dominika Čakanj, Imola Gašpar i Emili Nosković iz odeljenja II-8 (kategorija prvi i drugi razred) i ekipa: Adel Dožai (III-6), Virag Sabo (IV-10) i Viktoria Urban (III-10), u kategoriji trećih i četvrtih razreda, koja je osvojila drugo mesto! Ekipe su marljivo čitale i pripremale se, a u tome su im pomogle mentorke: Gabriela Lodi i Mercedes Varga.

- Priprema je oduzela mnogo vremena i energije, ali vredelo je! Mnogo je značila pomoć naših nastavnika. U Novom Sadu su nas lepo dočekali. Samo takmičenje je bilo teško, ali pošto smo se dobro pripremili, uspešno smo rešili zadatak - objašnjava Virag Sabo, dok Adel Dožai dodaje:

- Nestrpljivo sam čekala objavu datuma takmičenja, i odmah sam se upustila u čitanje. Naš zadatak je bio da kao ekipa pročitamo pet zadatih knjiga i na takmičenju rešimo testove i zadatke. Odlučila sam da pročitam svih pet knjiga za svaki slučaj! Ostali su pročitali po dve knjige i na takmičenju smo kao ekipa pomagali jedan drugome u rešavanju baš teških pitanja! Bilo je dana kada sam po ceo dan čitala! Ali pošto veoma volim da čitam, uživala sam u tome! Ovo je već treća godina otkad učestvujem na ovom takmičenju i najzad smo postigli rezultat! Kada su objavili rezultate i među finalistima nabrajali i našu ekipu, nismo mogli da verujemo! Nadamo se da će sledeće godine takmičenje biti još bolje!”