O DUALNOM OBRAZOVANJU - NA TELEVIZIJI

Pomoćnica direktora Hemijsko-tehnološke škole Jadranka Vojnić Purčar i učenica odeljenja III-15 Valerija Kaćanski, zajedno sa Gabrijelom Grujić, direktorkom Kancelarije za dualno obrazovanje i Nacionalni okvir kvalifikacija, bile su gošće jutarnjeg programa („Dobro jutro, Srbijo“), na „Happy“ televiziji, u utorak, 30. januara. Povod i tema gostovanja bila je promocija dualnog obrazovanja, zahvaljujući kojem se, ističu gošće, grade trening centri koji privlače (i) strane investitore. Mladima je ponuđena platforma dualnog obrazovanja, čime im se otvaraju vrata kompanija i mogućnost da uče u realnom radnom okruženju – ne za ocene, već za uspešno realizovan radni zadatak... O svojim iskustvima na temu dualnog obrazovanja, govorila je učenica Valerija Kaćanski, budući tehničar – modelar odeće.