OŽIVELI SEĆANJE NA PISCA

Učenici odeljenja I-8, II-6, III-2 i IV-2 Hemijsko-tehnološke škole učestvovali su na literarnom konkursu (pisanje eseja i novela), raspisanom u okviru književne večeri u znak sećanja na pisca i novinara Daniela Papa. Iako nisu bili među nagrađenima, naši učenici istakli su se svojim učešćem na konkursu, kojim su oživeli sećanje na pisca čije ime zauzima značajno mesto na polju mađarske književnosti 19. veka. Daniel Pap rođen je 1868. godine u Staroj Moravici, a njegova rodna kuća pre nekoliko godina dobila je i spomen ploču. Organizatori skupa bili su Moravički intelektualni forum, Pokrajinski sekretarijat za obrazovanje, propise, upravu i nacionalne manjine – nacionalne zajednice, opština Bačka Topola i mesna zajednica Stara Moravica.