NEĆE KUĆI SA PRAKSE!

Kao rezultat potpisanih ugovora o realizaciji praktičnih oblika nastave – profesionalne prakse između Hemijsko-tehnološke škole i farme “Agro as” i Zoološkog vrta Palić, učenici odeljenja I-3, u periodu od 02. do 22. juna, nalaze se van učionica. Budući veterinarski tehničari kraj školske godine provešće u direktnom kontaktu sa životinjama – praktičnim radom unapređujući teorijska znanja stečena u klupama.

Po rečima Jadranke Vojnić Purčar, koordinatorke praktične nastave, odeljenje je podeljeno u dve grupe koje se rotiraju, pa svaki učenik prolazi kroz praksu na obe lokacije, uz mentorstvo profesora Jelene Toljagić i Jožefa Horvata. Da se đacima ovaj praktični deo nastave zaista dopada, dokazuju reči profesorke Toljagić koja ističe da je bilo dana kada deca nisu htela da idu kući sa prakse! Izrazivši želju da ostanu duže, pokazali su i dokazali da im nije teško kada se radi to što se voli, a pre svega da su odabrali pravi smer. I pravu školu.

Uostalom, fotografije govore više od reči…