NEMA PLANETE „B“!

Učenici odeljenja I-9, budući tehničari za operativnu forenziku, u okviru blok nastave imali su zadatak da, služeći se aplikacijom CANVA, u slici i reči izrade poster kojim se ukazuje na problem ugroženosti životne sredine. Da treba da čuvamo planetu koju „nismo nasledili od dedova, već pozajmili od svojih potomaka“, da „svet ostaje na nama“ i da „nema planete B“ – poruka je ovih živopisnih postera.

- Na temu zaštite životne sredine, a u skladu sa nastavom orijentisanom ka ishodima, učenici su izrađivali postere, pokazavši da su savladali aplikaciju CANVA koja služi za kreiranje vizuelnih sadržaja. Na ovaj način upućen je jasan poziv za očuvanje životne sredine, kroz različite prikaze (ugrožene vrste, poruke, slike...). Udruživši naučeno sa kreativnošću, učenici su sjajno odgovorili na zadatak – ističe profesorka Nataša Nikoloski koja je, uz kolege Tanju Čanović i Vladimira Miljkovića, zadužena za praktičnu nastavu u ovom odeljenju.