NAŠI ĐACI NA SAJMU KNJIGA

Učenici Hemijsko-tehnološke škole, u pratnji pomoćnika direktora Jadranke Vojnić Purčar i profesora Dominika Demana, u subotu, 29. oktobra, posetili su Beograd, i 65. Međunarodni sajam knjiga, na kojem je ove godine registrovano više od 163 hiljade posetilaca! Bila je to prilika da đaci pogledaju i kupe lektire, ali i literaturu koja ne spada u obavezno školsko štivo... Nakon šetnje po sajmu, usledila je poseta šoping centru „Ušće“ i povratak u Suboticu.

• Utisak sa sajma - puno knjiga, puno štandova, puno ljudi! Kupio sam tri knjige (Ju Nesbe - „Krv na snegu“, Milan Neđić – „13 godina“ i Valentina Milkovska - „Češanje po hodnicima). Posle sajma – tri sata u šoping centru, šetnja, kafa i sok... – kaže Dario Stantić, učenik odeljenja IV-11.

Njegovu drugaricu iz odeljenja Maju Stojkov zanima psihologija pa se na sajmu opredelila za knjigu iz ove oblasti – „Manipulacija i moć“ Henrika Feksevsa.