NASTUPILI SMO NA „SVETOSAVSKIM DANIMA“

Hemijsko-tehnološka škola bila je jedina srednja škola iz Subotice, koja je uzela učešće na Sedmim dečijim Svetosavskim danima, tačnije na završnoj svečanosti, održanoj 2. februara, u Srpskom kulturnom centru „Sveti Sava“. Naš ženski vokalni sastav i učenik Dragan Mihaljev (harmonika), dobili su zaslužene aplauze koje dele sa profesorkom i mentorkom Eminom Tikvicki

- Devojke su izvele tradicionalnu pesmu „Oro se vije kraj manastira“, da bi Dragan pesmom „Goranine ćafanine“ zatvorio manifestaciju. U sastavu su pevale: Milana Trbulin, Nevena Jovanović, Dunja Drobac, Jana Blagojević, Milica Vujković Bukvin i Danijela Dumitrov – ističe prof. Tikvicki.

Zbog aktuelne situacije program ovogodišnjih „Svetosavskih dana“ bazirao se na onlajn praćenju, ali završna svečanost, nije izostala.