NA ČASOVIMA OBUKE

Nakon što su prisustvovale časovima vojne oduke, učenice odeljenja IV-10 Hemijsko-tehnološke škole posetile su Streljački klub „Spartak“, gde im je član Upravnog odbora kluba, trener i nosilac brojnih titula Milan Jarić, u svojstvu domaćina, objasnio osnove korišćenja vazdušne puške. Takmičarka Jelena Todorović (osvajačica medalja, nosilac titule prvaka države) upoznala je učenice sa pravilima gađanja (u metu).

• Klub smo napustile pune pozitivne energije, bilo je ovo nesvakidašnje iskustvo i nešto novo za sve nas. Dogovor je da organizujemo još ovakvih susreta.. – saznajemo od profesorke Sabine Pećerić.

Streljački klub “Spartak” trenutno ima 207 registrovanih članova, od kojih se 50 aktivno takmiči u sve tri kategorije: pionirskoj, juniorskoj i seniorskoj. Na nedavno održanom prvenstvu države vazdušnom puškom, klub se pokazao kao sjajan domaćin, čiji takmičari ponosno nose titulu prvaka države.